شنبه ۲۵ تیر ۰۱

علت افتادگی پلک بعد از بوتاکس و درمان آن.

۴ بازديد


افتادگی پلک بعد از بوتاکس، نگرانی افراد بسیاری است، که از این روش درمانی برای بهبود افتادگی پلک و چین و چروک اطراف چشم خود استفاده می ‌کنند.
هنگامی که بوتاکس به یک یا دو ناحیه خاص زیر پوست مانند پیشانی و بین ابروها تزریق می شود، ممکن است حرکت کرده و جا به جا شود و در نهایت افتادگی پلک را به همراه داشته باشد، به این حالت پتوز گفته می شود. تزریق اشتباه در پیشانی یا بین دو ابرو می تواند باعث افتادگی پلک بعد از بوتاکس شود.

 

روش های درمانی برای افتادگی پلک بعد از بوتاکس

اثرات بوتاکس دائمی نیست و با گذشت زمان از بین می‌ رود. اما برخی از افراد ممکن است دچار افتادگی پلک بعد از بوتاکس شوند. اکثر افرادی که این عارضه جانبی را تجربه کرده ‌اند، در طی 8- 6 هفته پس از مصرف دارو، بهبودی خود را گزارش داده ‌اند. بنابراین بهتر است، صبر کنید تا اثر تزریق بوتاکس از بین برود. اما گاهی ممکن است برای اصلاح مشکل به درمان بیشتری نیاز داشته باشید. در اینجا به برخی از این روش‌های درمانی اشاره شده است:

-تزریق بیشتر بوتاکس

اگر افتادگی پلک درنتیجه استفاده کم و نادرست از بوتاکس باشد، با تزریق بیشتر می‌ توان این مشکل را به راحتی اصلاح کرد.

- قطره چشمی آپراکلونیدین

بهترین درمان برای افتادگی پلک بعد از بوتاکس استفاده از قطره‌ های چشمی مانند آپراکلونیدین (ایوپیدین) می ‌باشد، که توسط اکثر متخصصان برای افتادگی پلک ‌ها و نه ابروها توصیه می ‌شود. این قطره‌ها باید حداکثر سه بار در روز استفاده شوند، تا باعث بهبود عضلات برای بالا نگه داشتن پلک فوقانی شوند.

-استفاده از پرکننده های پوستی

ممکن است پزشک با استفاده از پرکننده‌ های پوستی، لیفت ابرو بدون جراحی را برای اصلاح ورم پتوز انجام دهد.

-ماساژ عضلات

عضلات را ماساژ دهید. می توانید این کار را 2-3 بار در روز با وسیله ای مانند پشت مسواک برقی انجام دهید. این یک روش خوب برای ماساژ ناحیه آسیب دیده است. این روش در تسریع بهبودی بسیار موثر است.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.